Działania

Wszystkie nasze działania są ukierunkowane tak, aby umożliwić biednym osobom, chociaż w pewnym stopniu, życie w warunkach godnych dla człowieka. Głównym działaniem fundacji jest prowadzenie Kuchni Charytatywnej – jednej z największych i najstarszych placówek działających na rzecz ubogich w naszym mieście.

Co roku w okresie bożonarodzeniowym organizowana jest wigilia dla ubogich. Jest to jedno z największych spotkań tego typu w mieście, organizowane dla ok. 550 osób. Osoby, które przybyły siadają wspólnie do wieczerzy wigilijnej i otrzymują paczki żywnościowe. W Wielką Sobotę wydawane są paczki świąteczne dla korzystających z naszej kuchni. Część darów pochodzi ze zbiórek żywności w kościołach.

Nasze działania nie ograniczają się tylko do wydawania posiłków. Udzielamy również wsparcia duchowego: prowadzimy rekolekcje adwentowe, wielkopostne, zapewniamy opiekę duszpasterską, indywidualne rozmowy i porady.

Mamy świadomość, że nasi podopieczni mają duże problemy wieloma aspektami społecznej rzeczywistości, m.in. pracą, prawem, wychowaniem dzieci czy nawet uczestniczeniem w kulturze. Z myślą o nich prowadzimy pracownię rodzinną, dyżury prawnika, specjalisty do spraw uzależnień, pracownika socjalnego, czy działania kulturalne takie jak Dyskusyjny Klub Filmowy.