Fundacja Antoni serdecznie dziękuje mieszkańcom Chojnowa oraz całej społeczności szkolnej za włączenie się w akcję „Boże Narodzenie w pudełku po butach” i przekazanie świątecznych paczek i kartek cele charytatywne.

Bardzo jesteśmy wdzięczni za okazane serce.

Fundacja Antoni serdecznie dziękuje Wychowawcy i Uczniom klasy 2C z LO nr 14 we Wrocławiu za włączenie się w akcję „Boże Narodzenie w pudełku po butach” i przekazanie świątecznych paczek na cele charytatywne.
Przed nami jedno z najpiękniejszych świąt w roku - Boże Narodzenie. Jest to czas, w którym nikt nie powinien być sam. To święta, które jednoczą ludzi. Dzięki Państwa postawie i wrażliwości możemy przywrócić w podopiecznych Fundacji wiarę w drugiego człowieka. Chcemy, aby osoby te mogły poczuć klimat Świąt gdyż w większości wypadków nie mają możliwości spędzenia Świąt w uroczystej i rodzinnej atmosferze. Dla Nich Boże Narodzenie to kolejny zwykły dzień, który wzmacnia uczucie wyobcowania, braku zainteresowania, a także odczucie osamotnienia. Dzięki wspólnej inicjatywie, osoby bezdomne i skrajnie ubogie otrzymają prezent, który jest wyrazem miłości drugiego człowieka.
Bardzo jesteśmy wdzięczni za okazane serce dla naszej działalności charytatywnej.

Dnia 1 grudnia 2017 roku ruszyła kolejna edycja Bożego Narodzenia w pudełku po butach.

Każdy chętny ma możliwość przygotowania paczki świątecznej dla jednego z naszych podopiecznych (bezdomnego, bezrobotnego, osoby starszej, członka rodziny wielodzietnej). Chcemy, by tak jak my wszyscy, poczuli magię świąt i zostali obdarowani niespodzianką. Ideą akcji jest to, by prezent dla tej osoby zmieścił się w pudełku po butach.

Co może znaleźć się w paczce?

Kosmetyki, artykuły spożywcze, ubrania, ciepła bielizna, buty. Prosimy, by były to nieużywane rzeczy.

Prosimy również, by na pudełku napisać, dla kogo przeznaczona jest paczka, czyli płeć oraz wiek lub rozmiar ubrań i butów.

Akcja trwa do 14 grudnia. Paczki można przynieść do siedziby fundacji (lub na furtę klasztorną oo. franciszkanów) oraz w miejsca, które wyznaczone zostały przez zaangażowane osoby i firmy. W najbliższych dniach na fanpage'u będziemy informować, kto włączył się w akcję i gdzie można oddać gotową paczkę, by trafiła do właściwych rąk.

Fundacja ANTONI i Poradnia Rodzinna ANTONI 

zapraszają na warsztaty pt.

EMOCJE INSTRUKCJA OBSŁUGI 

 

Celem warsztatu jest:

pogłębianie świadomości dotyczącej własnych stanów emocjonalnych 

i towarzyszących im zachowań, 

rozwijanie umiejętności wyrażania emocji i rozpoznawania ich u innych osób, 

uwrażliwienie na sygnały wysyłane przez ciało pod wpływem emocji,

oraz odpowiedź na pytania: 

po co nam emocje?

które emocje są złe, a które dobre?

jak emocje wpływają na naszą moralność?

jak zapanować nad emocjami?

czy życie bez emocji byłoby lepsze?

 

Termin: 21.10 2017 ; godz. 9.00-16.00

 

Koszt: 190 zł (jeśli z jakiegoś powodu nie możesz zapłacić pełnej kwoty a zależy Ci na udziale w spotkaniu - napisz)

 

Gdzie: Al. Kasprowicza 26, Wrocław

 

Zapisy: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Ilość miejsc ograniczona,decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Trenerzy: 

Anna Konopka - pedagog, mediator współpracujący z Polskim Centrum Mediacji, psychoterapeuta pracujący w ujęciu systemowym po OSS w Krakowie rekomendowanym przez PTP, absolwentka Szkoły Trenerów Wszechnicy UJ ;  trener Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii;

Maria Obertaniec -  psycholog, trener, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji przy PWT; absolwentka Szkoły Trenerów SIEĆ rekomendowanej przez PTP; od 15 lat prowadzi warsztaty z zakresu kompetencji osobistych;    

Trenerzy pracują w oparciu o wartości chrześcijańskie.
WARSZTAT PRZEZNACZONY JEST DLA OSÓB DOROSŁYCH.

Metoda warsztatowa to mini-wykłady, praca w grupach, w parach, praca indywidualna (kartka/ołówek), kreatywne formy - plakat, drama. Podczas warsztatu uczestnicy uczą się otrzymując nowe informacje, ale także poprzez reflektowanie i wymianę doświadczeń. Warsztat opiera się na aktywności własnej uczestników, dlatego czas warsztatu mija bardzo szybko i efektywnie. ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!

W czasie wielkiego postu pragniemy podjąć różne wyzwania, posty, postanowienia. Czasem się nam udaje a czasem jest gorzej.
Jako Fundacja Antoni chcemy pomóc rodzinom chrześcijańskim żyjącym w Aleppo w Syrii. Utrzymujemy kontakt z polską misjonarką siostrą Brygidą Maniurka, która przez cały ten ciężki czas wojny towarzyszyła potrzebującym. Dziś w centrum Aleppo jest już w miarę spokojnie i ludzie wracają do..... i tu jest przeszkoda. Wracają do ruin a nie domów.
Nasza Fundacja Antoni otrzymała pod opiekę dwie rodziny, którym remontujemy mieszkania. Chcemy aby mogli zamieszkać w swoim mieście, w swoim domu gdzie ich życie rozkwitało i gdzie rodziły się ich dzieci.
Aby odbudować te dwa mieszkania potrzebna jest kwota 4 500 $(18 tyś zł). Tyle potrzeba aby ci ludzie mogli wrócić do w miarę normalnego życia, aby mogli żyć w śród swoich.
Z tej racji zachęcamy do wspólnego odbudowania tych mieszkań.
Jeśli chcesz pomóc możesz wpłacić na konto:
Fundacja Antoni
al. J. Kasprowicza 26
51-161 Wrocław
Numer konta: 10 1600 1156 1840 9076 7000 0001
z tytułem wpłaty: POMAGAM
DZIĘKUJEMY ZA WŁĄCZENIE SIĘ W AKCJĘ. PAMIĘTAJMY DOBRO RAZ WYŚWIADCZONE WRACA PODWÓJNIE !!!

Zdjęcie użytkownika Fundacja Antoni.

Zdjęcie użytkownika Fundacja Antoni.

Zdjęcie użytkownika Fundacja Antoni.

Zdjęcie użytkownika Fundacja Antoni.

Zdjęcie użytkownika Fundacja Antoni.

 

FUNDACJA „ANTONI” we współpracy z PORADNIĄ RODZINNĄ "ANTONI"
ZAPRASZA NA WARSZTAT o KOMUNIKACJI

SŁUCHAM – MÓWIĘ - ROZMAWIAM

Warsztat przeznaczony jest dla osób, które nie są zadowolone ze swojej komunikacji i mają poczucie niezrozumienia ze strony innych. Uczestnicy warsztatów poznają zasady skutecznego komunikowania się, zwiększą świadomość w zakresie własnego stylu komunikacji i poznają techniki jego doskonalenia. Tematyka warsztatu obejmuje zasady aktywnego słuchania, skutecznego formułowania komunikatu, a także elementów komunikacji niewerbalnej.

Na tych warsztatach dowiesz się co utrudnia i co ułatwia komunikację.

Określisz swoje słabe i mocne punkty w komunikacji.

Dowiesz się jak skutecznie słuchać i mówić.

Przećwiczysz techniki pozytywnej komunikacji.

GDZIE: Wrocław, al. Kasprowicza 26

KIEDY: 25 III 2017 (sobota) godz.9.00-16.00

ZAPISY: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń; ostateczny termin zapisów 10 III 2017r. 

KOSZT: 190 PLN

Jeśli nie możesz zapłacić pełnej kwoty, to skontaktuj się z nami. Nie chcemy aby finanse były dla Ciebie przeszkodą.

OSOBY PROWADZĄCE:

Anna Konopka – pedagog, mediator współpracujący z Polskim Centrum Mediacji, psychoterapeuta pracujący w ujęciu systemowym po OSS w Krakowie rekomendowanym przez PTP, absolwentka Szkoły Trenerów Wszechnicy UJ - trener Dolnośląskiego Centrum Psychoterapii

Maria Obertaniec – psycholog, trener, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji przy PWT; absolwentka Szkoły Trenerów SIEĆ rekomendowanej przez PTP; od 15 lat prowadzi warsztaty z zakresu kompetencji osobistych;

WARSZTAT PRZEZNACZONY JEST DLA OSÓB DOROSŁYCH.

Metoda warsztatowa to mini-wykłady, praca w grupach, w parach, praca indywidualna (kartka/ołówek), kreatywne formy - plakat, drama. Podczas warsztatu uczestnicy uczą się otrzymując nowe informacje, ale także poprzez reflektowanie i wymianę doświadczeń. Warsztat opiera się na aktywności własnej uczestników, dlatego czas warsztatu mija bardzo szybko i efektywnie. ZAPRASZAMY DO ZAPISÓW!

Drodzy Dobrodzieje- nasza akcja" Boże Narodzenie w Pudełku po Butach" powoli dobiegła końca.  Wielka sprawa się wydarzyła! Dobroć ludzka się pomnożyła i paczek jest bardzo dużo. DZIĘKUJEMY Wam za zaangażowanie i dzielenie się z innymi. Możecie być pewni że będą Wam wdzięczni gdy otrzymają w wigilię te piękne prezenty.

Zapraszamy wszystkich chętnych i chcących zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka do włączenia się w naszą świąteczną akcję.
Dziś startujemy, a koniec akcji to 14 grudnia.
Akcja "Boże Narodzenie w pudełku po butach" nabiera tempa.
Informacja dla osób, które jeszcze nie słyszały o akcji: każdy chętny ma możliwość przygotowania paczki świątecznej dla jednego z naszych podopiecznych (bezdomnego, bezrobotnego, osoby starszej, członka rodziny wielodzietnej). Chcemy, by tak jak my wszyscy, poczuli magię świąt i zostali obdarowani niespodzianką. Ideą akcji jest to, by prezent dla tej osoby zmieścił się w pudełku po butach.
Co może znaleźć się w paczce?
Kosmetyki, artykuły spożywcze, ubrania, ciepła bielizna, buty. Prosimy, by były to nieużywane rzeczy (w końcu to prezent:) )
Prosimy również, by na pudełku napisać, dla kogo przeznaczona jest paczka, czyli płeć oraz wiek lub rozmiar ubrań i butów.
Akcja trwa do 14 grudnia. Paczki można przynieść do siedziby fundacji (lub na furtę klasztorną oo. franciszkanów) oraz w miejsca, które wyznaczone zostały przez zaangażowane osoby i firmy. W najbliższych dniach na fanpage'u będziemy informować, kto włączył się w akcję i gdzie można oddać gotową paczkę, by trafiła do właściwych rąk :)
Wszystkim, którzy do tej pory zaangażowali się w akcję, serdecznie dziękujemy

 

Z okazji obchodzonego dziś Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem UNICEF przypomina, że dzieci są ponad dwa razy częściej narażone na życie w skrajnym ubóstwie niż osoby dorosłe.
Papież Franciszek podczas ŚDM w Krakowie mówił:" To Jezus nam mówi: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". Błogosławieni są ci, którzy potrafią przebaczać, którzy potrafią mieć współczujące serce, którzy potrafią dać innym to, co w nich najlepszego, nie to co im zbywa, ale to co mają najlepsze - zachęcał Franciszek.
Pamiętajmy dziś szczególnie o tych którym wiedzie się gorzej w życiu i dajmy im odrobinę naszego serca.